Published On: 22 Korrik, 2016

Ish-ushtari britanez i UÇK-së: Thaçi ofendoi luftën e dëshmorëve të Kosovës

Veprimin e Presidentit Thaçi, së fundi e ka komentuar edhe Jon Harrison, ish-ushtari britanik i UÇK-së.

Ai përmes një statusi në “Facebook”, ka thënë se është ofenduese se si një ish komandant i UÇK-së vendos kurorë para një përmendore që kanë vrarë mijëra njerëz në emër të spastrimit etnik.

Ushtari britanez thotë se kjo përmendore madje duhet të jetë jashtë tokës tonë dhe të jetë në tokën serbe.

Po njerëzit do të thonë se unë nuk kam për të jetuar në të kaluarën se lufta ishte shumë vite më parë dhe është përkrahur falim dhe të harrojmë, por si mund të harrojmë mijëra njerëz të vrarë? Mijëra të zhvendosur? Mijëra ende mungojnë”, ka shktuar ai në “Facebook”.

“Por, për të shkuar dhe për të vendosur një kurorë me lule në memorialin e tyre, është përtej të pështirës dhe fyese për dëshmorët e luftës së Lirisë të Republikës së Kosovës”, pohon ish-ushtari britanik.

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
  1. JUVE QE VOTUAT PER ATE PRO SERB JENI FAJTOR I VETIT. JAM I SIGURTE SE E KINI DITUR PARA SE TA VOTONIT, TAMAM SI NE SHQIPRI ME EDI RAMEN DHE ILIR MRYEN PO DHE FATOS MAJMUNIN , JAN TE TER TE NJE KALIBRIT, TACI PO TE JET TAMAM KOSOVAR AS NUK DUHEJ QE TA KALONTE ATE VEND, POR ESHTE MAJMUN KA RA NE DASHURI ME SLLAVET, .

    Përgjigjiuni
    Pelqej(4) Nuk Pelqej(0)
  2. JUVE QE VOTUAT PER ATE PRO SERB JENI FAJTOR I VETIT. JAM I SIGURTE SE E KINI DITUR PARA SE TA VOTONIT, TAMAM SI NE SHQIPRI ME EDI RAMEN DHE ILIR MRYEN PO DHE FATOS MAJMUNIN , JAN TE TER TE NJE KALIBRIT, TACI PO TE JET TAMAM KOSOVAR AS NUK DUHEJ QE TA KALONTE ATE VEND, POR ESHTE MAJMUN KA RA NE DASHURI ME SLLAVET, .

    Përgjigjiuni
    Pelqej(6) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...