Published On: 19 Qershor, 2016

Ish-trajneri i Anglisë: Shqipëria e meriton kualifikimin

Glenn Hoddle, ish selektori i Anglisë, shpreson që Shqipëria ta mposhtë Rumanin dhe ta kalojë grupin

Glenn Hoddle, ish-futbollisti dhe trajneri i kombëtares angleze,  shpreson që Shqipëria të kalojë në grupin në Euro 2016 pasi e ka merituar plotësisht një gjë të tillë me paraqitjet që ka dhuruar në Europian.

Në editorialin për “Daily Mail”, ish-trajneri i “tre luanëve”, nga viti 1996 e deri në vitin 1999, ka folur me superlativa për kuqezinjtë.

“Shqipëria është e organizuar mirë në prapavijë, por e aftë të kundërsulmojë shumë shpejt, me mesfushorin Ledian Memushaj që më ka lënë shumë përshtypje të mira. Unë do të dëshiroja që ata të merrnin tri pikët dhe nëse është e mundur të vazhdonin më tej. E bllokuan Francën deri në minutën e 90. Ndaj ndjej se e meritojnë plotësisht”, mendon Hoddle.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...