Published On: 25 Maj, 2016

Ish selektori i Shqipërisë: Kam frikë se në ‘Euro 2016’ do të ndodh diçka e keqe

Otto Bariç, ish selektori i Kombëtares shqiptare, paralajmëron se në Francës mund të ndodhin sulme terroristë gjatë Euro 2016

Ish selektori i Shqipërisë, Otto Bariç  ka marrë një ftesë nga FSHF, ashtu si ish-trajnerët e tjerë të ekipi kuqezi, për të qenë në Francë si një prej të ftuarve të institucionit të futbollit shqiptar,.

Megjithatë, trajneri 82-vjeçar nuk do t’ udhëtoj drejtë Francës. Ai frikësohet se në shtetin francez mund të ndodhin sulme terroristë gjatë Euro 2016, përcjell Express.

 “Unë kam marrë ftesë nga Shqipëria, Kroacia dhe Austria megjithatë nuk mund të jem në Francë. I falënderoj të tri federatat për ftesën që më kanë bërë. Kam frikë se do të ndodhë diçka e keqe”, ka deklaruar Bariç gjatë një interviste për gazetën kroate, Jutarnji.

“Unë e di se shteti francez do të bëjë gjithçka që kjo mos të ndodh, por unë mendoj se në Francë ekziston një rrezik të madh”, ka theksuar ish trajneri i Shqipërisë. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...