Published On: 27 Maj, 2017

Ish-presidentja Jahjaga shijon Beogradin!

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga do të vizitoj Beogradin në qershor, si pjesë e një festivali tradicional midis Serbisë dhe Kosovës.

Nga data 31 maji deri me 6 qershor do të mbahet ky festival, i cili është organizuar nga OJQ’të e Beogradit dhe Prishtinës. Ky festival quhet “Mirëdia, Dobardan”, i cili është financuar nga fondi për mbështetje te shoqërisë civile nga Gjermania dhe vendet e tjera eropiane.

Me këtë rast, Jahjaga do të bëjë promovimin e një libri i cili paraqet dhunën ndaj femrës gjatë luftës së fundit në Kosovë./gazetametro.net

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...