Published On: 1 Maj, 2016

Ish-Presidenti Dr. Fatmir Sejdiu zgjon peshë emocionet e llapjanëve

  • Ai është i ngulitur thellë në zemrat e llapjanëve!!!

Podujevë – Në sallën e teatrit “Avdush Hasani”, takim i ngrohtë dhe tepër emocional me pronarët e shtëpishkollave të viteve të ‘90-ta.
Ish-presidenti Fatmir Sejdiu u prit në mënyrën më të ngrohtë nga llapjanët, të cilët në shenjë nderimi për veprën kolosale të familjes së tij si pishtare e arsimit në Llap dhe më gjerë, disa herë u ndërpre me duartrokitje frenetike, duke u nderuar po ashtu me ngritje në këmbë disa herë nga të pranishmit veteran të arsimit dhe të çështjes kombëtare, derisa presidenti po referonte për vitet e shtetndërtimit.
Kishte të atillë të cilët nuk munden ti ndalnin lotët emocionues!!! Pronarët e shtëpive shkolla u nderuan me mirënjohje nga organizatorët. Mustafë Shabani

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...