Published On: 7 Prill, 2016

Ish ministri: U bëmë “kurban” nga skandali i Musa Xhaferit

“Dy ditë e lutëm Musa Xhaferin që të japë dorëheqje, mirëpo nuk pranoi. Në fund partia dhe kryetari vendosi të sakrifikohemi të gjithë ”. Kështu ka thënë një ministër i deritanishëm i BDI-së, duke ua sqaruar disa miqve dhe bashkëpartiakëve të tij shkaqet se pse u vendos që të ndryshohen të gjithë ministrat dhe zëvendësministrat e deritanishëm.
“Nuk e di a ishte montazh apo nuk ishte montazh, por ishte e pashmangshme që pas publikimit të atij incizimit Xhaferi të japë dorëheqje. Si duket lidhjet mes Alisë dhe Musës ende janë shumë të forta, prandaj kryetari vendosi të na bëjë kurban të gjithë neve, që faji të mos mbetet vetëm te Musa Xhaferi”, ka thënë ky ish ministër, transmeton “Lajm”.
Ai ka thënë se me zgjedhjen e ministrave të rinj nuk bëhet fjalë për kurrfarë reforma brendapartiake, por se qëllimi ka qenë defokusim i opinionit. Për shkak të këtyre ndryshimeve që ndodhën brenda natës, në BDI janë paraqitur përçarje të shumta.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...