Published On: 31 Janar, 2016

Ish-ministri Ksera del para gjykatës

Ish-ministri Spiro Ksera ka dalë sot para trupit gjykues, pas akuzave për abuzim me detyrën gjatë kohës kur drejtonte Ministrinë e Punës dhe Çështjeve Sociale.

Ish-ministri i qeverisë “Berisha” doli para gjyqtarëve të Gjykatës së Tiranës rreth orës 13:00, për t’u njohur me masën e sigurisë.

Kjo është hera e parë që Ksera përballet me drejtësinë në cilësinë e të akuzuarit, pasi në cilësinë e personit që ka dijeni për rrethanat e një hetimi, ai ka dëshmuar në procesin ndaj ish-vartësit të tij, Klevis Bitro.

Spiro Ksera u vu në pranga mbrëmjen e së premtes, në Gjirokastër, pas kthimit nga Greqia.

Policia e Gjirokastrës e kishte marrë më parë urdhrin e prokurorisë për ndalimin e Kserës, por ai është ekzekutuar vetëm pasi i akuzuari ka hyrë në territorin shqiptar, shkruan sot “Shqiptarja.com”.

Aktualisht, Ksera ndodhet në ambientet e policisë së Tiranës, ku u transferua nga policia e Gjirokastrës pak orë pas arrestimit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...