Published On: 20 Prill, 2016
Bota |

Ish luftëtari i Al-Kaidës tani spiun i Britanisë së Madhe

Një ish luftëtar i grupit terrorist Al-Kaida, është bërë spiun për Britaninë e Madhe. Ai ka komentuar edhe rreth largimit të Britanisë së Madhe nga BE’ja, ku ka thënë se ISIS do ta festojë daljen e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Europian

“Nëse Britania e Madhe del nga Bashkimi Europian, grupi ISIS do të festojë për këtë. Për grupin, ky largim i Britanisë është fillimi i fundit për Bashkimin Europian”, ka thënë ai.

Aimen Dean, i cili dikur u zotua për besnikëri ndaj Osama Bin Ladenit, tha se grupi terrorist janë duke planifikuar sulme në Mbretërinë e Bashkuar, shkruan DailyMail, transmeton Gazeta Express.

“Nëse ndodhë ndonjë sulm në Britani, atëherë votuesit do të binden që vendi të largohet nga BE’ja, ky është edhe qëllimi i grupit terrorist”, ka thënë ai.

Ai gjithashtu ka thënë se xhihadistët do ta shikojnë me interes të madh referendumin që do të mbahet më 23 qershor, për të parë nëse do të arrihet qëllimi i tyre.

Në një intervistë, Dean tha se sulmet e fundit terroriste që ndodhën në Paris dhe Bruksel, ishin pjesë e përpjekjeve të përbashkëta për ta shkatërruar këtë perandori dhe për të shkaktuar konflikt midis krishterëve dhe myslimanëve.

Dean, thuhet se ishte një nga anëtarët që themeloi Al-Kaidën, i cili ishte betuar para liderit të tyre Osama Bin Laden për të luftuar në emër të xhihadit kundër armiqve të Zotit./GazetaExpress/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...