Published On: 21 Janar, 2016

Ish-kryetari i LDK-së në Shtërpcë bëhet drejtor i ATK-së

Po vazhdon emërimi i zyrtarëve të partive në pushtet, sidomos LDK-së, në poste publike, raporton KTV.

Sot, kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa e ka emëruar Sakip Imerin drejtor të Administratës Tatimore të Kosovës. Njoftimin e ka bërë zyra e Kryeministrit.Vendimi është marrë pas propozimit të ministrit të Financave, Avdullah Hoti, transmeton Koha.net.

Sakip Imeri është një nga themeluesit e LDK-së dhe ish-kryetar i degës në Shtërpcë dhe ka qenë asamblist i LDK-së në këtë komunë. Partia e Isa Mustafës, vazhdimisht e ka kritikuar PDK-në, para se të bashkoheshin në koalicion, se po emëron militantë partiakë në krye të institucioneve publike, çka nuk lejohet me ligj.

Tani, me ardhjen e saj në pushtet, LDK-ja e ka dëshmuar se po e bën të njëjtën, për çka ka marrë kritika të shumta nga shoqëria civile.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...