Published On: 4 Tetor, 2016
Bota |

Ish-kryebashkiaku i New York: Për Amerikën, më i mirë Trump ‘sesa një grua’

Ish-kryebashkiaku i New York në lidhje me raportimin nga The New York Times mbi shamngien e taksave nga Donald Trump ka deklaruar se ‘Trump ishte një ‘gjeni’, ndryshe nga Clinton e cila është hetuar nga FBI-ja’.

Në një intervistë për ABC News Rudy Giuliani ka deklaruar se Trump do të jetë lider shumë më i mirë për Amerikën, më i mirë se sa Hillary Cliton, transmeton koalb.com.

“A nuk mendoni se një njeri i cili ka këtë lloj gjenialiteti mbi ekonominë nuk do të jetë më i mirë për Amerikën?! A nuk mendoni se ai do të jetë lider më i mirë se sa një grua që u hetua nga FBI?”, tha ai.

Në një intervistë të veçantë për televizionin NBC the Press, Giuliani u pyet nëse ishte e drejtë për të që të kritikojë trajtimin e çështjeve të bashkëshortit të Hillary Clinton mbi pabesinë, Guliani tha ai ka qenë tri herë i martuar dhe se është akuzuar për tradhëti nga bashkëshortja e tij e dytë.

“Epo, të gjithë i bëjnë këto gjëra. Unë jam katolik, prandaj këto gjëra mendoj se duhet t’i rrëfej vetëm te prifti”, tha ai.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...