Published On: 6 Gusht, 2016

Ish-komandanti i UÇK-së e TMK-së, Krasniqi: Pushtetarët po sillen sikur Milloshoviqi!

Ish-komandanti i UÇK-së dhe Zonës së Dytë të TMK-së në Prizren Selim Krasniqi thotë se politikanët kanë krijuar terren që të sulmohen institucionet e vendit. Ai akuzon edhe pushtetarët, madje duke i akuzuar se po sillen sikur Milloshoviqi.

“Një sulm mbi Parlamentin e Kosovës, natyrisht që nuk mund të quhet si veprim i mirë, por matrapazët politik duhet ta kuptojnë se ata vete, duke i shërbyer politikave ditore e interesave personale e klaneve të caktuara antishqiptare, po krijojnë klimë e terren të përshtatshëm për veprime të tilla, që mund t’i bëjë gjithkush për arritjen e qëllimeve të veta dhe për t’i thelluar përçarjet në mes shqiptarëve”, shprehet Krasniqi, shkruan PrizrenPress.

Ai kërkon nga politikanët që të pyesin vetën se a kanë të drejtë të dëmtojnë Kosovën.

“Duhet këta matrapazë politik, ta pyesin vetën se a kanë të drejtë të dëmtojnë interesat kombëtare dhe territorin e Kosovës”.

“Duhet ta pyesin veten se si ka mundësi që ish- bashkëpunëtorët e Serbisë fashiste të rehabilitohen e të vishen me pushtet edhe pas gjithë atyre burgosjeve, torturave e vrasjeve që ua shkaktuan shumë patriotëve shqiptar”.

“Ju që ofroni njerëz të tillë afër vetës, a thua mos jeni edhe vetë të tillë e më të zinjë se ata?!”

“Po largimi, evitimi, etiketimi dhe burgosja e njerëzve që sakrifikuan gjithçka për kombin, a do të thotë se po punohet për interesa të tilla, sikur në pushtet të ishte Millosheviqi”.

“Përfundimisht , ata te cilët i kanë shërbyer fashizmit serbe nuk duan që kombi shqiptarë të përparojë, të rritet e forcohet”./PrizrenPess.com/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...