Published On: 20 Mars, 2016

Ish- anëtari i VV-së : Boiken Abazi është komisar i implementimit të politikave diktatoriale

 • Ish- sekretari i Qendrës së  Vetëvendosjes në Viti, Arton Musliu, ka thënë se anëtarët e kësaj partie që vijnë nga Shqipëria “importojnë” mendësinë diktatoriale dhe komuniste

Musliu, që ka qenë edhe kandidat për deputetë nga VV-ja, në një status në Facebook ka shkruar se Boiken Abazi qëndron në Kosovë për një pagë të majme, përndryshe, sipas tij, do të tretej nga ka ardhur.

Musliu kishte hequr dorë nga VV-ja më 2012, duke konsideruar se është parti që nuk ka demokraci.

 Ky është shkrimi i plotë i Musliut në Facebook:

Komesari dhe Koordinatorja

Te dashur miq, po i ndaj me ju dy kujtime te hidhura qe i kam pas me “importin intelektual” nga Shqipria

Boiken Abazin e njoh per se afermi. Ai ka ardhe ne Levizjen Vetevendosje, bashke me Hysamedin Ferajn, Arber Zaimin, Elvis Hoxhen dhe Dejona Mihajlin, kishe menja per me plotesu dimenzionin intelektual te VV-se! Me Boikenin edhe Dejonen kam “kujtime” te hidhura por edhe interesante.

Boikeni ka qene, edhe tani eshte, Komesar politik i cili ka implementu politikat diktatoriale te VV-se, rrespektivisht Albinit.

Boikeni ne vitin 2011, ne nje nga kafeterite e Vitise, me ka “premtu” se do te jem Kryetar i Qendres se VV-se ne Viti pas tre vitesh, meqenese ne zgjedhjet e brendshme qe po mbaheshin atebote une nuk do te lejohesha te kandidoj per nje pozite te tille! Ky ishte urdheri te cilin shqiptari nga Shqiperia ma kumtoi.

E Dejona ne zgjedhjet parlamentare te vitit 2010 ishte emeru si koordinatore per mbajtjen e tubimeve zgjedhore, per rrjedhoje te gjithe kandidatet per deputet qe do te flisnin, fjalimet e tyre paraprakisht duhej te kontrolloheshin nga ajo. E mbaj mend qe edhe une i’a pata dergu fjalimin tim qe do ta mbaja ne permbyllje te fushates zgjedhore.

Me pastaj, ma kishte kthyer te masakruar ate fjalim, duke e deformuar ne aspektin struktural e ideologjik.

Komesari dhe Koordinatorja qendrojne ne Kosove duke i’u falenderu pages se majme qe marrin nga VV, rrespektivisht nga buxheti i qytetareve te Republikes se Kosoves. Perndryshe ata moti do te ishin “tretur” andej ka kan ardhe.

Per fund, ata e kan veç nje te mire, prejardhjen.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Vjersha per vetevendosje dhe tjeret thotë:

  O moj Shqipni mos ke frikë
  
Se i ke djemt ne Amerikë
  O Hashim mos ke frikë

  Se e ke Albinin n’politikë
  Oj pozitë mos e ke frikën

  Se opozita s’ do Amerikën
  Oj Kosovë mos tu shterrt përroi
  Se Lirine s’e duron Veton Murroi
  Oj Kosovë mos u tut mga ploja
  Se n’politik u rras Ramush gjojaa
  O Parlament, mos tut qe rrxohet tavani
  Se n’to nuk u hyp Fisnik Orangutani
  Oj Kosovë mos u tut kurr prej Serrbije
  Se ne Kosova ka Rrencolla pej Rusijee
  Oj Serbi-rraspi kurr mos thuj se hupa
  Se patriota jane Fatmir Lima ham Kupa
  Oj AMERIKË ti kurre mos u tut prej Rusiije
  Se Kadrija merr “dukumenta me kill” pej Serbije
  Ani Mitrovice veriore mos u tut nga integrimi
  Oooooh se kryetar eshte i madhi o Hashiiimiiii
  Ani moj Siri oo mos thuj o marova
  O se me ty është oo Naim Trrnava
  Ani moj Europe mos u tut prej ISIS-it
  Sepse ti nuk qeverisesh prej IsPisit
  Ani moj Prishtine tu ka shtu zullumi
  Se kryetar tu boooo Shpend Tullumi
  Ani more kriminela, idiota, muslimana e pisa
  Mos u tutni se trollin n’Prishtina ua fali mulla Isa
  Ani moj Kosove ti, më je bo shumë fragjile
  Sepse ketu pyetet edhe “shoqnia civile”
  Komunista, Islamista, Fashista, ju mos kini tendosje
  Se n’Kosove ket pune e bon fort mire, Vetvendosje

  Me fjalë tjera, precize dhe madheshtore
  Rrnoooft Amerika, se na jem veq një fore
  Se pa Amerika lirine, me fitu s’kishim mujt
  Edhe ton Shqiptareve, Vendi na kish lujt.
  Ooo AMERIKA edhe Lirine , neve na e solli
  Se pa AMERIKE prap na kish prit Anadolli.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...