Published On: 10 Maj, 2016

Ish-ambasadori Shala nga Amerika udhëheq programe në Kosovë

Ish-ministri i Financave dhe dikur njeriu kryesor i privatizimeve në Kosovë, Ahmet Shala, vazhdon ta shfrytëzojë titullin ambasador, megjithëse nuk ka çuar deri në fund asnjë mandat të plotë, madje ishte larguar pa respektuar procedurat, shkruan sot Koha Ditore.

Duke shfrytëzuar titullin diplomatik për të cilën nuk vë ndalesë ligji për shërbimin e jashtëm, Shala nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës është vënë në ndjekje të projekteve fitimprurëse.

Partner i tij në Kosovë është deputeti, njëkohësisht nënkryetar i Kuvendit, Slobodan Petroviq. Petroviq dhe institucioni ku ai bën pjesë nuk kanë treguar interesin financiar që ka në këtë thirrjen për grumbullimin e pjesëmarrësve në Kosovë.

Deputetët janë të obliguar t’i nënshtrohen një procedure ligjore, nëse arkëtojnë të ardhura jashtë pagës së deputetit.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...