Published On: 2 Mars, 2016

Isa Mustafa të jap dorëheqje, të shpëtojë LDK-ja

 

E mira e së mirës, si pas mendimit tim personal, është se, për ta shpëtuar LDK-në nga shkatërrimi total, si dhe për ta shpëtuar të ardhmen e Kosovës duhet që, Isa Mustafa të jap dorëheqje të pa-revokueshme nga krehu i LDK-së, Kosova ta caktoj datën e zgjedhjeve të reja të parakohshme për në shtator të këtij viti, por qeveria të vazhdoj punën e saj deri në Shtator, ndërsa… LDK-ja të shkoj drejtë zgjedhjeve të brendshme, pra ti hyj një reforme rrënjësore, në një proces zgjedhor shumë demokratik, që do të mundë të garonte secili që ka traditë në LDK, ku zgjedhjet do të zgjasnin, rreth 2 apo 3 muaj, në të gjitha strukturat e saja ,në Kosovë,po ashtu edhe në mërgatë.
Besoj vetëm kështu do të shpëtojë LDK-ja, pra me zgjedhjen e lidershipit të ri, do të shpëtoj Kosova dhe populli i vuajtur i saj.

Mensur Kralani

 

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Ilir thotë:

    Nuk mendoj qe ldk shpeton per sa i perket zgjedhjeve te ardheshme, te pakten edhe nese Isa Mustafa jep dorheqje .mendoj keshtu sepse nuk eshte vetem Isa ai qe beri koalicion por shumica e perfaqsuesve te ldk s.por kupola apo kapuqi ju vu perfundimisht me zgjedhjen e Thaqit presednik .e qe deshmon te kunderten e atyre vlerave qe neve si elektorat i ldk nau servuan deri ne kete fund fatkeqsisht tragjik per nje dinosaur gjigant siq ishte kjo parti ne vendin tone .gjynaf qe ka ndodh kjo por edhe me gjynah per ne popullin e gjore qe kemi jetu me iluzione prej vdekjes te presidentit historik e deri me tani po dalin fjalet e disa njerezve ne popull qe ldk paska qene ksme e krye e zhytun ne llumin e krimit te shikut e te njerezve t hashes .me nje fjale i paska ble te gjithe me paret e krimit dhe i ka impliku me vetedije te tyre ne bashkekrim duke e tentu me apo pa dashje ta fundos kete anije qe quhet Kosove…tash shpresojme n doren e zotit ishalla dikush nga opozita eshte politikan i sinqert karrshi popullit dhe patriota karrshi vendit tone…

    Përgjigjiuni
    Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...