Published On: 11 Janar, 2017

Isa Mustafa po krijon parti me Jabllanoviçin në veri të Kosovës

Në emisionin “Komiteti” – i drejtuar nga Berat Buzhala – prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjini, deputeti nga Lista Srpska, Nenad Rashiq, ka folur për funksionimin e koalicionit qeveritar në krye me Isa Mustafen, pjesë e të cilit është edhe Lista Srpska.

Rashiq ka kritikuar kryeministrin Mustafa, duke thënë se ai ka shumë mangësi në qeverisjen e vendit.

Deputeti ka treguar se kryeministri asnjëherë nuk ka aranzhuar ndonjë takim me deputetet e Listës Srpska, madje siç ka thënë Rashiq, Mustafa nuk ka pranuar as ftesat nga subjekti minoritar për të biseduar.

Rashiq ka shtuar se gjatë kohës kur pozitën e kryeministrit e mbante Hashim Thaçi, serbet në Kosovë përkraheshin dhe ndihmoheshin më shumë, ndërsa Mustafa sipas deputetit, nuk tregohet aspak i përgjegjshëm ndaj pakicave. /Express/

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...