Published On: 14 Janar, 2016

Isa Mustafa nostalgji për Ramush Haradinajn dhe Fatmir Limajn

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, në emisionin Zona e Debatit në Klan Kosova, ka thënë se lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, mund të jetë i dobishëm për vendin, sepse siç thotë kryeministri, tek ai ka parë cilësi të mira shtet-formuese.

“Ne kemi një marrëveshje koalicionit, dhe nuk e shoh fare të rëndësishme kush është në qeverisje a është Haradinaj në pozitë apo jo. Gjatë këtyre gjashtë muajve, ai më ka krijuar bindjen që mund të jetë i dobishëm për Kosovën”.

Ndërsa, për Fatmir Limajn kryetarin e NISMA-së për Kosovën, mendon se ka një kulturë shtetërore dhe se është njohës i mirë i çështjeve kushtetuese.

Ndërsa për Lëvizjen Vetëvendosje, tha se është subjekt politik që ka një orientim krejtësisht ndryshe nga partitë tjera në Kosovë, mirëpo që prapë ka hapësirë për dialog.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...