Published On: 15 Qershor, 2016

“Isa Mustafa, ministër i Serbisë”

Iniciativa Qytetare për Veprim përpara Qeverisë së Kosovës sot përmes një ekspozite me fotografi, shfaqi protestë ndaj ndërtimeve dhe kolonizimit që Serbia ka bërë dhe po vazhdon ta bëjë në veri të Kosovës.

Bujar Voca, nga kjo Iniciativë, tha se nuk janë kundër serbëve të veriut por janë kundër Serbisë që po tenton që refugjatët që kanë dal nga Kroacia e Serbia t’i sjell në veri.
Ai ka kritikuar ashpër kryeministrin Isa Mustafa, duke e quajtur edhe “ministri i Serbisë”.
“Ai (Mustafa) po u jep shumë të drejta serbëve minoritarë dhe po bënë marrëveshje me ministra serb në dëm të Kosovës, ndërkohë që nuk kanë ndarë asnjë cent për kthimin e mbi 15 mijë shqiptarëve në veri”, ka thënë Voca.

Përndryshe, në fotot e prezantuara para grilave të ndërtesës kryesorë të Qeverisë së Kosovës, janë ekspozuar fotografi nga veriu i Mitrovicës dhe gjendja atje.img-0133_8696

img-0128_2920

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...