Published On: 21 Maj, 2016

Isa Mustafa LDK-në po e kthen në bandë kriminale të SHIK-ut!

 

Nga Saim Tahiraj

Bandat e e diktatorit, Isa Mustafa të përkrahura nga bandat kriminale të SHIK-ut, të cilat kanë pushtuar çdo institucion shtetëror, por edhe kalanë e LDK-së, më pamjet e turpshme që pamë sot para dyerëve ku mbahej tubimi i Këshillit të Përgjithshem i LDK-së, na i ka përkujtuar vitët e tetëdhjeta dhe më vonë, ku diktaturat komuniste vepronin njejtë, si sot më Donika Gërvallën, njerën nga veprimtaret më aktive dhe më të guximshme që ka pasur LDK-ja. Banda e diktatorit Mustafa po vepron në çdo formë, madje edhe ato me brutalët vëtem e vëtem që me çdo kusht të pastrojnë LDK-në nga idealistët e filozofisë politike Rugoviane. Sjellja vandale e bandave të diktatorit, Mustava ndaj Donika Gervalles, bijës së ideatorit të madh dhe heroit të kombit, Jusuf Gërvallës, bashkpuntores së presidentit Ibrahim Rugova, Fehmi Aganit dhe njëra ndër bashkpunëtoret më të ngushta të heroit Sali Çkut është fyerja më e rëndë që na bëhet neve mërgimtarëve, e posapërisht antarëve të degëve të LDK-së në Zvicer dhe në Gjermani.
Si nuk iu vie turp të gjithë atyre anëtarëve të Këshillit të Përgjithshem të LDK-së, të cilët po heshtin para këtyre sjelljeve vandale të bandave të kuqe. A janë të vetëdijshem këta burreca se sa dëm po i sjellin LDK-së me heshtjen dhe servilitetin e tyre ndaj diktatorit? Si mund të lejojnë që LDK-ja e Ibrahim Rugovës të bie kaq ulët, duke u sjellur me kaq vandalizëm ndaj një zonje që partitë dhe popujt tjerë do ta kishin për nder ta kishin në mesin e tyre.
Ku janë strukturat dhe anëtarët e këtij këshilli nga Deçani ku në zgjedhjet lokale dhe në zgjedhjet nacionale e morën dhe e dërguan Donikën odë më odë, lokal pas lokali dhe tubime të hapura, vetëm e vëtem për ta shfrytëzuar autoritetin e saj që të fitojnë vota për vete? Pse heshtin dhe nuk reagojnë ndaj këtyre bandave, se po e njëjta Donikë është si ajo e fushatave zgjedhore? A jeni të vetëdijshem ju delegatë burreca së zgjedhjët do vijnë prap, dhe se prap ju duhen votat. Jam shumë i bindur se anëtarësia e LDK-së do t’ju dënojë rëndë, por po më dhimbset në shpirt ku e keni katandisur LDK-në e Ibrahim Rugoves, e cila ishte model demokracie për shumë parti tjera, kurse tani e keni shndërruar në model diktature të tipit korean.
Besoj se kjo klikë komuniste dhe despotike e zvarranikeve në krye të LDK-së pa vonuar do të përfundojë në bërllogun e historisë bashkë me SHIK-un shërbyes të të cilit jeni ba…

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. LDK-juve te gjithve mos te themi edhe te simpatizantve pom duket qe mustafoviqi po ju dirigjon edhe neper shpija jo vetem ne parlament qaq te ulet po tregoheni por kejo me kaq nuk do te mbaroj me duket qe edhe simpatizantet kemi me ju pru si ni far vakti shkau por ni e di qe edhe tek ne nuk ka ma simpatizant te ldk sidomos te mustafoviqit e beqiroviqit jo po pom duket as tehaziroviqit mo ska sepse jo qe jeni bureca pr mashkull kurva dmth mashkulli rospi kur asht akoma ma keq se grat e kqija po juve paska pas vyt shkao met ju shk me thmi akoma ma shum se qe ju ka ndollpo nja e di qe sidomos qe i permenda zdo ti zen as 2016 ani qat minak beqiroviqin ese nuk me vjen shu interesant per mustafoviqi sepse ato e ka para hashimoviqin e veseloviqiq por te gjith se shpejti do te eliminohen niher e mir

    Përgjigjiuni
    Pelqej(4) Nuk Pelqej(3)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...