Published On: 26 Mars, 2016

Isa Mustafa “imiton” Thaçin e Haradinajn, nis sponsorizimin në facebook (Foto)

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, nuk po arrin dot të mbledhë shumë ndjekës në facebook. Kjo pasi që, ai është detyruar ta rihapë një faqe krejt të re, me arsyetimin se i është keqpërdorur faqja e mëparshme, shkruan GazetaBlic.

Që ta rrisë aktivitetin dhe me shënimet e tij të mbërrijë te një audiencë sa  më e gjerë, kryeministri ka vendosur ta përdorë një strategji krejt ndryshe.

Ai ka nisur t’i sponsorizojë postimet e faqes, në mënyrë që ato të arrijnë te sa më shumë persona.

E këtë metodë, para tij e kanë përdorur edhe shumë politikanë të tjerë, siç është Hashim Thaçi, Ramush Haradinaj e politikanë të tjerë të Kosovës.

Përpos kësaj, metodologjinë e njëjtë e ka ndjekur edhe kryeministri i tanishëm i Shqipërisë Edi Rama, i cili për këtë arsye qe akuzuar disa herë nga ish-kreu i PD-së Sali Berisha.

Ndryshe, deri më tani, Isa Mustafa ka arritur t’i ketë vetëm 7948 persona që përcjellin aktivitetet e kryeministrit. /GazetaBlic/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...