Published On: 30 Shtator, 2016

Isa Mustafa i pakënaqur me ministrat e LDK-së, i mbledh në një takim të papritur

Kryeminstri i vendit, Isa Mustafa ka mbledhur sot në një takim të papritur ministrat që vijnë nga radhët e LDK-së.

Kështu i kanë thënë Gazetës Blic burime brenda këtij takimi.
“Mustafa ka mbledhur në takim ministrat e partisë së tij. Ai është i pakënaqur me një numër të madh të ministrave”, tha ky burim.

 Merret vesh se Mustafa është i pakënaqur me ministren e Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami, me ministrin e Shëndetësisë, Imet Rrahmani, me atë të Kulturës, Kujtim Shala dhe deri diku edhe me ministrin e Financave, Avdullah Hoti.

Ndërkohë, në opinion tash e sa kohë po përmendet mundësia e një riformatizimi të Qeverisë.
Zyrtarisht askush nga ministrat nuk ka dashur të flas rreth kësaj çështjeje.

Analistët politik dhe opozita po konsiderojnë që qeveria Mustafa ka dështuar në shumë sektorë, sidomos në ekonomi. Edhe partneri kryesor i koalicionit, Kadri Veseli në një intervistë ka theksuar se është i pakënaqur me punën që ka bërë qeveria në zhvillimin ekonomik të vendit.

Gazeta Blic është munduar që të kontaktojë me Arban Abrashin nga Zyra e Kryeministrit, i cili përmes një mesazhi telefonik ka thënë që gjendet në takim dhe me të marrë vesh temën, Abrashi nuk është përgjigjur më.

Përpjekje për kontaktim, Gazeta Blic ka bërë edhe me ministren e Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajramin si dhe me ministrin e Financave, Avdullah Hoti.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...