Published On: 1 Maj, 2016

Isa Mustafa dikur përkulej para trupit të Titos në Beograd (Video)

Sonte është transmetuar emisioni Zona Express, ku është shfaqur dokumentari “Portret i paautorizuar i Isa Mustafës”; një profil politik e ekonomik i Kryeministrit nga Leonard Kerquki.

Në dokumentar përshkruhet aktiviteti i hershëm i Mustafës në Lidhjen Komuniste të Kosovës.

Aty zbulohet edhe një foto interesante.

Shikojeni videon në vazhdim.

Emisioni Zona Express, me autor Leonard Kerquki, ka hyrë vrullshëm në tregun medial të Kosovës. Emisionet e para kanë shënuar rekorde shikueshmërie; si në transmetimin televiziv ashtu edhe në Youtube.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Xhafer Leci thotë:

    Unë isha dhe vazhdoj të jam një antikomunsit. Megjithëatë, të gjithë ata që e kanë përqafue komunizmin për bindje të tyre ideologjike, apo edhe për interesa përsonale, materiale për një jetë më të mirë, në njëfarë forme atëherë i kam kuptuar, por nuk i kutoj sot dot… Isa Mustafa ka qenë një komunist titoist, por jo edhe aq i dëmshëm, sepse edhe ashtu mendoj që ai nuk kishte ndonjë pozitë në pushtetin qendror jugosllavë, e as ate krahinor në Kosovë…

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...