Published On: 19 Tetor, 2016

Isa Mustafa: Demarkacioni nuk do të kaloj pa arritur konsensus me opozitën!

Kryeministri i vendit, Isa Mustafa duket se është dorëzuar sa i përket demarkacionit me Malin e Zi. Ai sot ka theksuar se pa konsensus me opozitën, nuk do të kalohet demarkacioni.

“Mendoj që do të takohemi me opozitën qoftë në mënyrë të drejtpërdrejtë qoftë përmes formave përmes të cilave kemi siguruar deri tash takime edhe me pjesëmarrje të ambasadorëve të huaj”, tha ai gjatë Konventës së parë të industrisë së drurit në Kosovë.

Mustafa tutje ka shtuar se ai do të bëjë përpjekje që të bashkërendojmë qëndrimet para se të procedojmë në Kuvend.
“Ky është edhe shkaku që unë nuk po ngutem që ta procedoj në Kuvend derisa t’i shtjerrim të gjitha mundësitë e dialogut me opozitën në mënyrë që demarkacioni të jetë si rrjedhojë e një pajtimi të përbashkët”, tha ai.

Gjatë ditës së djeshme është paralajmëruar një deklaratë e përbashkët e partive shqiptare për demarkacionin dhe liberalizimin e vizave.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...