Published On: 19 Maj, 2016

Isa kinse guxon ta merr në pyetje Ministrin Mariq

  • Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka deklaruar se ai do ta ftojë për një bisedë ministrin e tij nga komuniteti serb, Ljubomir Mariq, i cili ditë ma parë në një intervistë për një televizion serb ishte shprehur kundër pranimit të Kosovës në UEFA dhe FIFA.

Mustafa, i pyetur nga gazetarët për deklarimet e vartësit të tij në Qeveri, pohoi se do ta ketë një bisedë me serbin për këtë deklaratë të tij.

Kryeministri në këtë paraqitje ka folur edhe për plotësimin e vendeve vakante në Qeveri.

Ka thënë se ende nuk i ka pranuar emrat e propozuar nga partneri i koalicionit, Partia Demokratike e Kosovës, njofton Klan Kosova.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...