Published On: 21 Maj, 2016

Ironizohet me Isa Mustafën e LDK-në, pas asaj që i bënë Donika Gërvallës!

Pas asaj që ndodhi sot në LDK, ku njëra nga aktivistet e kësaj partie Donika Gërvalla nuk u la që të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit Drejtues, duke e ngrehur zvarrë kanë shpërthyer ironizimet në Facebook, raporton Gazeta Blic.

Drejtori i Institutit KDI, Ismet Kryeziu këtë veprim të Isa Mustafës e LDK e ka quajtur akademia e demokracisë.

 “E vetmja force politike qe te shtyen me harru PDK-ne, eshte LDK-ja.
Akademia e Demokracise”, ka shkrur ai në FB.

Ndërkaq, edhe më irnoziues ka qenë analisti politik, Imer Mushkolaj.

Ja se çka shkruan ai në FB: “shkelim kushtetuta, shkatërrojmë kryeqytete, politizojmë borde, servisojmë kerre, dhurojmë terminale, ngrehim zhag gra…”

Dardan Islami: “Me pru punen me te ngre zhag ldk-hi, koxha crazy Donika duhesh me kon!
Reformohuni o prostata!”

Arben Ahmeti: Paska shpërthyer në dhunë mllefi i kahmotshëm i një kryeministri burrec që shan në viber, nxjerr statuse plot mllef dhe ka problem me ekzistencën e gjinisë së kundërt.
Nuk kuptohet sjellja e tillë ndaj një aktivisteje pos vetëm duke kujtuar se ky kryetar i LDK-së i sheh femrat si të denja për kullotje dhe që pas një kohe nuk u duhen më as burrave të tyre. Kështu te qe shprehur në një prej statuseve të tij. Isa Mustafa mund ta pranoj rivalin mashkull ashtu sic bënë jashtë partisë me Kadri Veselin, ose brenda saj me Lutfi Hazirin. Por, ky nuk e duron dot rivalin grua as Brenda dhe as jashtë. Sepse për te gruaja nuk është e denjë as për rivale. Dhe nuk mendon vetëm Mustafa kështu por edhe shumica e atyre që e rrethojnë. Nëse nuk besoni, duhet ta shihni statusin seksist të Bajram Gecajt para disa ditësh.
Jam i informuar nga aktivistë të ndryshëm për fushatën e ndyrë që Mustafa dhe vartësit e tij bëjnë cdo ditë lume për deputeten Vjosa Osmani-Sadriu. Nuk e di deri kur do ta duroj ajo këtë denigrim në misionin e pamundur që ta shpëtoj LDK-në ngatë qenit satelit i PDK-së.
Vjosa nuk ka pse të bëjë përpjekje që të ngjallë idealin që tashmë ka vdekur, është varrosur dhe i është kryer e pamja. E pamja që dikur LDK donte me i`a hap PDK-se, është mbajtur. Kryeshnoshi ishte për idealin Rugovist.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...