Published On: 24 Qershor, 2016

Ironia e Profesor Fugës: Doli Britania nga BE? Rëndësi që i shënuam Rumanisë

Profesori Artan Fuga reagoi pas daljes së Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian.
Përmes një shkrimi në rrjetet sociale profesor Fuga perdor ironinë dhe sarkazmën se dalja e Britanisë nga BE-ja sigurisht që ka ndikim negativ për Shqipërinë, por punë e madhe, për ne më shumë rëndësi ka që i shënuam një gol Rumanisë.

“Dalja e Britanisë nga BE mund të mos ketë pasoja negative as për Britaninë, e as për Evropën, por për Shqipërinë do të ketë me siguri. Pa pikë dyshimi.

Ehuuuu, punë e madhe.

Rëndësi ka që i bëmë një gol Rumanisë…

Ajo ishte monumentale,

heroike,

madhështore,

historike,

mbarëkombëtare,

na rregulloi imazhin që ja kishim prish vetes”, shkruan Fuga.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...