Published On: 24 Qershor, 2016

Ironia e mediave të huaja dhe shpërthimi shqiptar kundër UEFA-s (Foto)

“Pritje me tapet të kuq, një udhëtim me autobus të hapur, çelësi i qytetit për kapitenin, 1 milion euro bonus dhe emrat e tyre të skalitur në stadiumin e ri të kombëtares. Mund të duket i çuditshëm ky shpërblim për daljen nga grupi, sidomos kur ke shënuar vetëm një gol, por në Shqipëri kombëtarja u pritën si heronj”.

Kështu shkruan rrjeti BBC për pritjen që iu bë kombëtares.

Daily Mail e vazhdon ironinë.

“Anglia sigurisht duhet të shkojë shumë më larg përpara se të marrë të njëjtin trajtim”.

Mediat gjermane thonë se pavarësisht kësaj pritje, shqiptarët po ndjehen si viktima të Evropianit.

Ato i referohen deklaratës së futbollistit shqiptar, Mërgim Mavraj për gazetën gjermane FAZ.

“Jemi dridhur për tre ditë përpara televizorit. Kjo nuk ka kuptim, që të bëhen të tilla krahasime”.

“Ne kemi luajtur kundër Francës dhe Zvicrës, të tjerët luajtën me kundërshtarë më të dobët. Po ashtu ata e dinin se si duhej të luanin që të na parakalonin neve. Ky është shtrembërim i konkurrencës,” tha Mavraj.

“Turqit në atë ndeshje të dielën e dinin që duhej të dilnin 2-0. Pra e dinin që u duhej edhe një gol. Nuk është as normale që në një turne të bësh dy ndeshje të këqija, më pas të bësh një ndeshje të mirë për të kaluar më tej”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...