Published On: 13 Janar, 2016

Ironia e Berishës me karrigen kryeministrore, Ramën dhe …gishtin e Metës

Ish-kryeministri Berisha ka postuar në faqen e tij në Facebook një karikaturë të Bujar Kapexhiut, ku shfaqet kryeministri Rama dhe Ilir Meta. Mes tyre qëndron karrigia kryeministrore dhe mes saj… gishti i kreut të LSI-së.

Kësaj karikatura Berisha i ka vendosur thjesht dixhiturën “No comment”, duke lënë të kuptohet atë që ai tha një ditë më parë gjatë një takimi me gazetarët, se mes Ramës dhe Metës ka nisur beteja për t’i ngrënë kokën njëri-tjetrit.

Për ta mbështetur këtë qëndrim të tij, ai tha: “uroj t’u shtohet inati”. Ndërkohë edhe vetë karikatura e botuar sot te Mapo, transmeton pikërisht ftohjen mes Ramës e Metës, në një kohë kur po kërkohet me ngulm miratimi i reformës në drejtësi.

Nga ana tjetër për Metën janë publikuar, jo rastësisht, mesazhe të këmbyera mes tij dhe biznesmenit Kastriot Ismailaj në vitin 2008./LAPSI.AL/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...