Published On: 2 Mars, 2016

iPhone i ri më i hollë se 6S

iPhone i ri SE me ekran 4-inç pritet të prezantohet këtë muaj së bashku me iPad Pro, derisa janë publikuar disa specifika të iPhone 7.

Sipas Mac Otakara, iPhone 7 do të jetë shumë më i hollë sesa telefoni i tanishëm iPhone 6S.

Pajisja e Apple-it do të ketë një kamerë të rrafshët dhe port të hollë. Ashtu siç është raportuar edhe më parë, kompania amerikane ka hequr portin 3.5mm të kufjeve.

iPhone 6S është i hollë vetëm 7.1 milimetra ndërsa iPhone 7 do të jetë më i hollë për 1mm, transmeton Koha.net.

iPhonët e rinj pritet të lansohen me sistemin e ri operativ iOS 10 dhe me procesorin e ri Apple A10.

iPhone 7 pritet të lansohet gjatë muajit shtator.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...