Published On: 28 Mars, 2016

iPhone 8 me ekran të lakuar

Edhe pse Apple akoma nuk ka lansuar iPhone 7, mediat ndërkombëtare kanë nisur të raportojnë për detajet e para të iPhone 8, që pritet të vijë në vitin 2017.

Sipas një letër-kërkesë për investitorët të siguruar nga “AppleInsider”, Apple po planifikon të prezantojë një supertelefon më 2017 me ekran të lakuar AMOLED me madhësi 5.8-inç.

Në këtë letër analisti Ming-Chi Kuo ka thënë se dizajni i ri i iPhonet do të jetë i ngjashëm me iPhone 4/4S me panele të lakuara përpara dhe në shpinë.

Gjenerata e ardhshme e iPhonet pritet të ketë teknologjinë për mbushje të baterisë pa kabllo dhe teknologjinë e re për njohje biometrike si skaneri i fytyrës dhe i syve.

Javën e kaluar Apple lansoi iPhone SE me ekran 4-inç, që ka trup të njëjtë me iPhone 5, por me specifika të iPhone 6S.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...