Published On: 3 Qershor, 2016

iPhone 7 me ekran të lakuar

  1. Pas shkrimeve të shumta që thoshin se Apple do të lansojë iPhone 7 më 2017 me një dizajn krejtësisht prej qelqi, Wow Factor tani thotë se celulari i ri do të ketë një ekran të dyfishtë të lakuar.

Kjo veçori do ta bënte celularin e ri të Apple të ngjashëm me rangun e celularëve Galaxy Edge të Samsung, të cilët kanë ekrane të lakuara.

Drejtori për hulumtime në treg nga IHS Technology, Kevin Wang, thotë se Apple do të dyfishojë kapacitetin e hapësirës së iPhone 7, transmeton Gazeta Express.

Ai thotë se kompania do të prodhojë një iPhone me një dizajn të cilin përdoruesit nuk e kanë parë asnjëherë më parë.

Kjo mund të ketë një arsye logjike: viti 2017 është 10 vjetori i iPhone-it origjinal dhe Apple mund të jetë duke përgatitur diçka speciale me këtë rast.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...