Published On: 12 Janar, 2016

Ipeshkvi Dodë Gjergji, realizoni amanetet e presidentit Rugova dhe Imzot Sopit

  • Meshë përkujtimore për veprat e mëdha të dy personaliteteve të shquara të Kosovës, Presidentin Historik të Kosovës, Dr. Ibrahim Rugova dhe Imzot Mark Sopin.

 

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, mori pjesë në meshën e mbajtur të martën në Katedralen “Nënë Tereza” në Prishtinë, në nderim të Presidentit Historik të Kosovës, Dr. Ibrahim Rugova dhe Imzot Mark Sopit, në 10 vjetorin e kalimit të tyre në amshim, thuhet në njoftimin e Qeverisë.

Ipeshkvi i Kosovës, Dodë Gjergji, gjatë meshës, ka përkujtuar veprat e mëdha të dy personaliteteve të shquara të Kosovës, duke bërë thirrje që të ndiqet rruga e trasuar nga ta dhe që tëmesha22mesha3

Kryeministri Isa Mustafa, po ashtu, vizitoi ekspozitën e hapur në nderim të dy korifejve të kombit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...