Published On: 5 Korrik, 2016

Ipeshkvi Dodë Gjergji i pari që vizitoi Kryemyftiun për Bajram

Për nder të festës së Fitër Bajramit i pari që vizitoi Kryemyftiun Naim Tërrnava, ishte Ipeshkvi Dodë Gjergji.

Sot besmitarët myslimanë festojnë festën e Fitër Bajramit, Bajrami është falur në orët e hershme të mëngjesit dhe vizitat tradicionale të krerëve të institucioneve kanë filluar.

I pari që e vizitoi dhe e uroi Tërrnavën ishte Dodë Gjergji ndërsa pas tij prezent ishte edhe Presidenti Hashim Thaçi./Gazeta Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...