Published On: 23 Mars, 2016

Ipeshkvi Dodë Gjergji, i largoi nga Kosova shumicën e priftërinjve dukagjinas

Albert Marjakaj

Ipeshkvi Dodë Gjergji, i largoi nga Kosova shumicën e priftërinjve nga Dukagjini. Pjesën dërmuese i dërgoi nëpër zona të thella të veriut të Shqypnise dhe në përgjithësi në Shqypni. Ata që i la në Kosovë i dërgoi nëpër disa famulli që menzi mbijetojnë.
– Nëpër famullitë e pasura i zgjedhi njerëzit e vet!
Ky asht një realitet. Kushdo që ka ndonjë dyshim, bani vizita disa prej famullive dhe e shihni edhe Ju.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...