Published On: 4 Mars, 2016

Intervistë me Ambasadorin Norvegjez: Të gjithë kosovarët e duan Gjykatën Speciale, përveç disa politikanëve (Video)

  • Ambasadori i Mbretërisë së Norvegjisë në Kosovë Jan Braathu, në një intervistë për Gazetën Express ka folur për zhvillimet aktuale në skenën politike.

Ai është shfaqur kritik edhe ndaj Qeverisë së Kosovës edhe ndaj partive opozitare. Braathu ka thënë se korrupsioni ka prekur jo vetëm Qeverinë, por tërë politikën kosovare. Sipas tij, opozita kosovare po sillet sikur të gjithë të tjerët janë budallenj në Kosovë.

Diplomati norvegjez ka thënë se kosovarët janë tejmase të lodhur nga kërcënimet dhe shantazhet e faktorëve të fuqishëm dhe se mezi e presin Gjykatën Speciale.

Në intervistë Braathu ka folur edhe për cështjen e radikalizmit fetar dhe pjesëmarrjen e kosovarëve në luftën e ISIS, të cilën e konsideron shumë të rrezikshme.

Intervistën e plotë me ambasadorin e Norvegjisë mund ta ndiqni në linkun më poshtë:

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...