Published On: 30 Maj, 2016

Interpoli ka anuluar urdhërarrestin për Thaçin

  • Ministri i Sigurimit i Bosnjës dhe Hercegovinës, Dragan Mektiç tha se shërbimet e sigurisë të Bosnjës dhe Hercegovinës dhe Interpoli kanë marr informacion se urdhër-arresti për Hashim Thaçin është anuluar, raporton agjencia e lajmeve FENA.

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi gjatë fundjavës ka qenë në Sarajevë në samitin e 100.

Mektiç u tha gazetarëve në Sarajevë se në rast se urdhëresat do të ishte i vlefshëm, autoritetet kompetente të Bosnje-Hercegovinës do të kishin vepruar sipas standardeve.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...