Published On: 25 Prill, 2017

Interi dhe Roma në ‘luftë’ për Krychowiakun

Inter dhe Roma janë të interesuara që të mesfushorin polak të Paris Saint-Germain, Grzegorz Krychowiak.

Mesfushori 27 vjeçar nuk ka arritur ta tregojë aspak vetën edhe pse u ble për 33.6 milionë euro nga Sevilla.

Ai ka zhvilluar vetëm 19 ndeshje në të gjitha garat, shumicën nga to si rezervistë.

France Football shkruan se Interi po bën gati nj ofertë për Krychowiak, i cili ka një pagë të madhe prej 5 milionë euro në vit.

Ndërsa në anën tjetër, Polsat Sport, e lidhë lojtarin me Romës, pasi drejtori i ri sportiv, Monchi, e pëlqen shumë lojtarin që  kishte sjellë në Sevilla nga Reims në vitin 2014 për vetëm 5.5 milionë euro.

Edhe klubet nga Bundesliga kanë shfaqur interesim për lojtarin.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...