Published On: 18 Shkurt, 2016

Inter nuk ka para që t’i blejë lojtarët e huazuar

  • Inter nuk do t’i blejë në fund të sezonit Stevan Joveticin, Adem Ljajicin dhe Alex Telles.

Tuttosport shkruan se Interi nuk do të ketë para që të blejë disa nga lojtarët që e i ka në huazim.

Mos kualifikimi në Ligën e Kampionëve do të heq nga arkat e klubit plot 25 milionë euro.

Sipas gazetës me Ljajic nuk mund të ketë problem pasi Interi vendos se a do ta blejë në fund apo jo.

Problemi qëndron me Joveticin pasi që për lojtarin malazez blerja është e detyrueshme, pasi ai ka kompletuar paraqitjet me klubin zikaltër që ishin në kontratë.

Interi do të mundohet që ta ulë çmimin me negociata për 14.5 milionë euro.

Sa i përket Alex Telles, Roberto Mancini, ka vendosur që mos ta blejë pasi çmimi i tij është 8.5 milionë euro.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...