Published On: 27 Janar, 2016

Inter-Eder e kryer, ja detajet

  • Duket se sulmuesi i Sampdorias ka zgjedhur Interit dhe zyrtarizimi është çështje orësh.

Sipas Sky, italiani do t’i bashkohet Nerazzurrëve me një kontratë tre vjeçare, ku do të fitojë 2,6 milionë euro ne sezon, plus mundësinë për ta zgjatur kontratën edhe për një vit.

Sampdorias nga ky transferim do të arkëtojë rreth 12 milionë euro, ku klubi nga Milano do ta paguaj këtë shumë në katër pjesë.

Dy milion do të paguhen me t’u zyrtarizuar transferimi, ndërsa dhjetë të tjerë deri në qershorin e 2018.

Transferimi i Eder do të jetë huazim më të drejtë blerje.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...