Published On: 22 Shtator, 2016

Iniesta: As Guardiola nuk mund të ma ndryshojë mendjen

Andres Iniesta ka bërë të ditur se as Pep Guardiola nuk mund ta largojë atë nga ‘Camp Nou’

Mesfushori i Barcelonës, Andres iniesta, dëshiron të pensionohet te kampionët e Spanjës.

Iniesta, i cili ka kontratë me katalunasit deri më 2018, është afër arritjes së marrëveshjes së re me Barcelonën. Në një intervistë për mediat spanjolle, 32 vjeçari tha se as Pep Guardiola nuk mund t’ia ndryshojë mendjen që të largohet nga Barcelona.

“Guardiola e di se çfarë mendoj, çfarë dua dhe dëshirën time për ta përfunduar karrierën këtu, ashtu siç e kam thënë disa herë”, tha Iniesta për Cadena COPE.

“Jam i qartë në atë që dua dhe atë që mendoj, të gjithë e dinë këtë. Dëshiroj të pensionohem te Barcelona”, ka shtuar Iniesta.

Iniesta erdhi nga akademia dhe debutoi me ekipin e parë gjatë sezonit 2002/03 ku deri më tani ka bërë afër 600 paraqitje në të gjitha garat.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...