Published On: 29 Shkurt, 2016

Infantino mohon se i ka premtuar SHBA-së Botërorin 2026

  • Presidenti i ri i FIFA-s, Gianni Infantino, ka mohuar se i ka premtuar SHBA-së se do t’i japë të drejtën për të organizuar Botërorin 2026 të futbollit, nëse ai fiton zgjedhjet.

Kreu i Federatës së Futbollit të SHBA-së, Sunil Gulati, i kishte dhënë Infantinos votën në raundin e dytë të votimeve, pasi në raundin e parë nuk kishte votuar për të, raporton BBC.

“Unë kam folur me shumë delegatë, duke u munduar t’u them se duhet të votojnë për futbollin dhe për mua”, ka thënë Infantino, përcjell sot Koha Ditore.

I pyetur nëse i ka premtuar Botërorin 2026, Gulatit, Infantino është përgjigjur: “Jo, sigurisht se jo”.

Në raundin e dytë të votimeve, Infantino, që në vitet e fundit ka punuar si sekretar i përgjithshëm i UEFA-s, ka siguruar 27 vota më tepër se në raundin e parë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...