Published On: 13 Maj, 2016

Infantino: Do t’i ndihmojmë Kosovës

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino ka folur për vendet e pazhvilluara.

Ai ka deklaruar se FIFA do t’i ndihmojë vendeve të pazhvilluara në infrastrukturë dhe në mesin e këtyre vendeve është edhe Kosova.

 “Ne jemi për futbollin dhe me futbollin. Do t’i ndihmojmë të gjitha vendeve që janë të pazhvilluara”, transmeton Telegrafi.

“Ato vende që kanë infrastrukturë të dobët do t’i ndihmojmë për ta rregulluar atë pasi jemi për futbollin”, deklaroi Infantino.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...