Published On: 11 Maj, 2016

Independent: Kosova në vendin e 106’të në luftën kundër korrupsionit

Në një statistikë nga Independent për vendet e korruptuara në botë, Kosova radhitet në vendin e 106, duke treguar kështu se Kosova ka luftuar shumë pak korrupsionin nga të gjitha vendet e Ballkanit

Sipas kësaj statistike, ndër vendet me më së paku korrupsion në botë, radhitet Danimarka në vendin e parë. Pas saj, vinë Finlanda, Suedia, Zelanda e Re, Norvegjia, Zvicra dhe Singapori, transmeton Gazeta Express.

 Ndërsa, vendet që nuk e kanë luftuar korrupsionin fare në vendin e parë radhitet Koreja e Veriut, në të dytin Somalia, Afganistani, Sudani, Angola, Iraku, Libia e shumë të tjera.

Ndër vendet e Ballkanit, Kosova nuk ka përparuar shumë në luftën kundër korrupsionit, kështu duke dale në vendin e 106 nga 168 shtete gjithsej.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...