Published On: 24 Maj, 2016

Independent: Kosova e 5’ta në botë që i ka kontribuar ISIS’it (Foto)

Sipas një statistike për vitin 2015 të nxjerrë nga Independent për vendet në botë nga kanë shkuar më së shumti të luftojnë përkrahë grupit terrorist ISIS, Kosova radhitet e pesta në listë

Independent ka nxjerrë statistikë për pjesëtarët e huaj që luftojnë krahë ISIS’it, duke radhitur kështu Kosovën në vendin e pestë për vitin 2015 me 83 luftëtarë, shkruan Gazeta Express.

Në vendin e parë është radhitet Jordani me 315 persona që shkuan të luftonin krahë ISIS’it në Siri dhe Irak.

Në vendin e dytë vjen Tunizia, Arabia Saudite, ndërsa e treta është Bosnja dhe Hercegovina me 92 luftëtarë që u larguan nga vendi për të luftuar me ISIS’in. As Shqipëria nuk mungon nga kjo listë, duke u radhitur kështu e 7’ta me rend.

Vendet me më së paku persona që shkuan të luftonin krahë grupit terrorist janë Kuvajti dhe Franca me 18 persona gjatë vitit 2015./GazetaExpress/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...