Published On: 4 Mars, 2016

Incident: Rama ndërpret transmetimin kur Blushi kërkonte fjalën

Një luftë në heshtje ka vijuar edhe sot ndërmjet kryeministritRama dhe deputetit Ben Blushi, i cili nuk është mirëpritur në aktivitetin në Elbasan.

Sapo kryeministri Rama përfundoi fjalën në aktivitetin e anëtarësimeve të reja në PS nëElbasan, transmetimi me regji u ndërpre për të gjitha mediat dhe gazetarët nuk u lejuan që të qëndrojnë brenda Pallatit të Sportit.

Deputeti Ben Blushi kërkoi disa herë që të merrte fjalën, por nuk u lejua dhe u fishkëllye nga simpatizantë të PS që ishin në sallë.

As kolegët e tij, deputetë të qarkut të Elbasanit, nuk e pritën dhe nuk e takuan Ben Blushin, i cili i ka shpallur garë Edi Ramës për kreun e Partisë Socialiste. /albeu.com

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...