Published On: 24 Qershor, 2016

Imer Mushkolaj: LDK e di që zgjedhjet janë të pashmangshme. Datën e cakton Veseli!

Analisti politik, Imer Mushkolaj duke komentuar zërat brenda PDK-së se vendi shumë shpejt mund të shkoj në zgjedhje të reja, thekson se është pikërisht kreu i partisë më të madhe në vend, ai i cili e cakton edhe datën e zgjedhjeve madje.

Në një prononcim për Gazeta Blic, ai thekson se edhe njerëzit e LDK-së tashmë e kanë të qartë se vendi në çdo moment mund të shkoj në zgjedhje të reja.

 “Zgjedhjet janë të pashmangshme dhe këtë e di edhe LDK-ja. Por, varet se kur Kadri Veseli dëshiron t’i caktojë ato”, ka thënë Mushkolaj.

imer-mushkolaj-650x358

Sipas tij, nëpërmjet zgjedhjeve, Veseli dëshiron ta konfirmojë veten lider dhe, njëkohësisht, të vendosë në poste kyçe njerëz të tij.

“Ndërkaq, LDK-së i mbetet të vetëm të shikojë se çfarë do të ndërmarrë Veseli”, shton ai.

Sipas tij, PDK po pret momentin e duhur kur ta prishë koaliconin dhe kjo do të ndodhë atëherë kur Veseli konsideron se mund të përfitojë më shumë./ Gazeta Blic

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...