Published On: 4 Shtator, 2016

Imazhet më pikante nga jeta e Nënë Terezës (FOTO)

Nënë Tereza është tashmë një shenjtore. Më poshtë vijnë një seri fotografish të humanistes së madhe me prejardhje shqiptare, në momente kyçe të veprimtarisë së saj. Nënë Tereza hapi një organizatë bamirësie për fëmijët jetimë dhe të sëmurë dhe ka punuar fort që t’u sigurojë atyre një strehë dhe një familje të shëndetshme. Siç edhe dihet, për këtë arsye ajo është vlerësuar edhe me çmimin Nobel për Paqen në 1979-n.

w1

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...