Published On: 1 Shkurt, 2016

Imami Mazllami: Ramadan Muja një këmbë e ka në varr, tjetrën…! (Video)

Imami i xhamisë “Jeni Mahalla” në Prizren, Mazllam Mazllami, ka sulmuar keq kryetarin e Komunës, Ramadan Mujën dhe partitë politike, të cilat drejtojnë shtetin e Kosovës.

Në një ligjeratë para xhematit, Mazllami ka kritikuar Ramadan Mujën që nuk shkon të falet në xhami.

“Ku është kryetari i Prizrenit, që e ka një këmbë në varr, e një mbi varr. Pse nuk është në xhami?”, transmeton PrizrenPress.

Ai ka porositur partitët politike që të mos e gënjejnë popullin sic ka thënë “me pallavra të Kushtetutës”.

“Mos e rreni popullin më pallavra të Kushtetutës. Ajo Kushtetutë është pallavra”.

“Korrupsionin, varfërin,krvëria nuk po ndalen me Kushtetutë”. /PrizrenPress.com/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...