Published On: 17 Prill, 2016

Iluzioni optik që po thyen rrjetin: E gjeni dot çfarë ngjyre janë zemrat?

Një tjetër iluzion optik ka tërhequr vëmendje të amdhe në internet dhe në vë lojë mënyrën se si funksionon truri ynë.

Të dy zemrat në imazhin duket se kanë ngjyra krejtësisht të ndryshme – një vjollcë njëra dhe një të kuqe të shndërritshme në portokalli tjetra.

Por në fakt të dyja janë e njëjta ngjyrë, një e kuqe e ndezur.

Shihni efektin që ka te ju.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...