Published On: 17 Maj, 2016

Ilir Salihu largohet nga MTI-ja!

Këshilltari i deritashëm politik i ministres së Tregtisë dhe Industrisë, Ilir Salihu më nuk është pjesë e kabinetit të Hykemete Bajramit. Gazeta blic nga burime brenda MTI-së, ka marrë vesh se më ai nuk është pjesë e kabinetit të ministres Bajrami.

“Ilir Salihu e ka paraqitur dorëheqjen me shkrim. Ministrja e Tregtisë, por edhe një pjesë e LDK-së nuk ishin të kënaqur me punën e tij”, ka theksuar ky burim i Gazetës Blic.

 Merret vesh se Salihu ishte këshilltar i lartë politik i Bajramit, i cili do të zëvendësohet nga Lulzim Krasniqi.

Zyrtarisht askush nga MTI nukka konfirmuar largimin e Salihut.

Ndërkohë, në medie është raportuar se nëse do të ndodh procesi i riformatizimit të qeverisë, atëherë ka gjasa që të shkarkohet edhe ministrja e Tregtisë dhe e Industrisë, Hykmete Bajrami,. Gazeta Blic

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...