Published On: 21 Gusht, 2016

Ilir Mirena tallet fort me LDK-në! Kiameti nuk do të jetë larg

Publicisti Ilir Mirena është tallur më kërkesën e Lidhjes Demokratike të Kosovës që të protestohet kundër punësimeve, pa konkurs të kryera nga menaxhmenti i Komunës së Prishtinës, së ushëhequr nga Vetëvendosje.

Mirena në një shënim në Facebook ka thënë se nëse LDK do të organizoj potesta, kiameti nuk do të jetë larg.

Shënimi i plotë:

Çka s’pritem e hajt! ?
Partia e paqes dhe urrejtjes se çfardo dhune, partia e nenshtrimit dhe e filozofise se paralizes politike, partia qe e ka kundershtu çdo lloj forme protestuese, prej fillimit te rezistimit ne Prekaz ne fillim te 90’ave, protestave te studenteve ne tetor te 97’tes, luftes se UÇK’se, tashti me 2017’ten qenka kujtu me organizu protesta…
Pra, u ba LDK’ja me organizu protesta. Kijameti s’eshte larg…

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...